Ezt a bejegyzést eredetileg a HR Partner blogjába írtam, ott jelent meg először, örömmel osztom meg itt is.
Amikor egy csapat működését szeretnénk javítani, fontos, hogy legyenek mentális modelljeink, más szóval térképeink az eligazodáshoz.
Peter Hawkins: „kiemelkedően teljesítő csapatok öt aspektusának” modelljét követve módszeresen avatkozhatunk be a csapat együttműködésének javítása érdekében.
A következőkben végignézzük az 5 aspektust és mindegyikhez találhatsz tippeket, eszközöket, hogyan javítsd a csapatod működését!
Nemrég Jávorszky Kati készített velem egy interjút a coaching szakdolgozatához. A VUCA világ témáját kutatta, ezen belül pedig, hogy milyen témákat hoz ez elő, és milyen coaching eszközök segíthetik a vezetőket ilyen körülmények között.
Az alábbiakban közlök ebből kiterjedt részleteket, amik kiemelik mit gondolok az elmúlt időszakról, mi foglalkoztat engem és azokat a vezetőket akikkel dolgozom leginkább. Vigyázat, nagyon hosszú olvasmány!
Dióhéjban, a lényeg az önismeret, ha az érdekel röviden mit gondolok erről, ugorj a legvégére!
Nyár végén Tűri Zita kollégám készített Velem és Nemes-Bán Lucával egy interjút arról mi is az a transzformatív team coaching, és hol szoktuk használni.
Az interjút stratégiai partnerem a HR Partner Consulting berkein belül készítettük.
A beszélgetés összefoglalóját, ami eredetileg a HR Partner blogján jelent meg , pedig itt is olvashatjátok:
A saját szavaitokkal hogyan fogalmaznátok meg, mi az a transzformatív team coaching, és mitől transzformatív?
Márk: Nagyon leegyszerűsítve, egy nagyon tiszta közös valóság köré rendezi az embereket, és ezzel egy csomó energiát felszabadít. Amikor ez megtörténik, akkor lépnek egy működési szintet, és ezért transzformatív.
Luca: Amivel ezt egy másik aspektusból kiegészíteném, hogy mennyi dimenzióban dolgozik egy csoporttal maga a transzformatív team coaching. Ez egy többszereplős történet, és emiatt tud több színt behozni. Igazából mindenre kihat, és arra mindenképpen ráerősítenék, hogy egy másik működési modellre áll át a csoport. Egy saját élményű tanulásból ők rájönnek valamire, amit kódolnak, tudatosítanak, és arra is rájönnek hogyan szeretnék ezt átültetni a gyakorlatba, és ezután másképpen csinálni. Van egy olyan pozitív hipotézisünk, hogy sosem mennek vissza a régi mederbe.